Zapraszamy do sklepu dla profesjonalistów chemiainstalacyjna.pl

Obniżka! REPA KOCIOŁ - płynny uszczelniacz Zobacz większe

REPA KOCIOŁ - płynny uszczelniacz

RKociol

Nowy produkt

Do stosowania przy ubytkach 500-800 litrów na dobę

Więcej szczegółów

355,30 zł brutto
288,86 zł netto

-5%

374,00 zł brutto

Więcej informacji

Preparat służy do uszczelniania instalacji centralnego ogrzewania oraz kotłów.

Stosuje się go przy ubytkach 500-800 litrów na dobę. Do stosowania w każdym rodzaju instalacji (ze stali, z żelaza, miedzi i plastiku).

Działanie uszczelniacza.

Preparat Repa Kocioł reaguje z tlenem i ulega krystalizacji w miejscu wycieku. Proces zachodzi tak długo, aż powstanie korek, który zatamuje nieszczelność, odcinając dopływ tlenu. Może to trwać od kilku godzin do kilku dni. Czas działania preparatów Repa Tech uzależniony jest od ciepła i cyrkulacji wody.

Sposób użycia

Należy usunąć wkład filtrów siatkowych. Uruchomić kocioł i pompę, pootwierać wszystkie zawory. Preparat uszczelniający wstrząsnąć i wprowadzić do systemu c.o. przy pomocy pompy, bez rozcieńczania, w proporcjach 1 litr preparatu na 200 litrów wody.  Doprowadzić instalację do ciśnienia roboczego i temperaturę pracy. Odpowietrzyć grzejniki i pompę obiegową. Przy dużych instalacjach dobrze jest odciąć miejsce z przeciekiem i zrobić mały obieg. Po pięciu godzinach można obniżyć temperaturę pracy. Całkowite uszczelnienie potrwa kilka dni. Uszczelniacz może pozostać w instalacji do 4 tygodni. Po tym czasie należy instalację wypłukać i napełnić nową wodą. Polecamy dodać do wody inhibitor korozji Sentinel X100.

Nie stosować do instalacji wypełnionej glikolem lub mieszaniną wody z preparatami chroniącymi przed korozją i niskimi temperaturami. W takim przypadku zład należy usunąć, przepłukać a instalację wypełnić wodą.

Po zakończonej pracy należy dokładnie umyć wszystkie przedmioty, które miały kontakt z chemicznym uszczelniaczem.

op. 1 l.

Karta charakterystyki dostępna na zapytanie.

Opinie

Napisz opinię

REPA KOCIOŁ - płynny uszczelniacz

REPA KOCIOŁ - płynny uszczelniacz

Do stosowania przy ubytkach 500-800 litrów na dobę

Produkty powiązane

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij