Zapraszamy do sklepu dla profesjonalistów chemiainstalacyjna.pl

Nowy REPA THERM - płynny uszczelniacz + Sentinel X100 Zobacz większe

REPA THERM - płynny uszczelniacz + Sentinel X100

Nowy produkt

Płynny uszczelniacz instalacji grzewczej + inhibitor korozji

Więcej szczegółów

418,00 zł brutto
339,84 zł netto

Więcej informacji

REPA - THERM płynny uszczelniacz

Płynny uszczelniacz do stosowania w domowych, małych instalacjach centralnego ogrzewania, przy ubytkach wody do 10 litrów na dobę. 

sposób działania płynnego uszczelniacza

Cząsteczki preparatu samoczynnie docierają do miejsca wymagającego interwencji; krystalizują się w reakcji z przenikającymi przez nieszczelność cząsteczkami powietrza. Tworzą w ten sposób nieprzenikliwą zatyczkę na zewnętrznej stronie rury (lub innego elementu), która trwale zamyka nieszczelność.

stosowanie chemicznego uszczelniacza

Wprowadzić preparat do obiegu i czekać na jego samoczynne zadziałanie (około 2 dni).  W tym czasie wszystkie zawory muszą być otwarte, kocioł i pompa muszą pracować. W czasie uszczelniania woda musi krążyć po instalacji.  Po około 2-4 tygodniach od wprowadzenia preparatu należy wylać wodę, wypłukać instalację i napełnić wodą z dodatkiem inhibitora korozji Sentinel X100

op. 1 litr

Więcej informacji na blogu firmowym http://blog.repatech.pl/

SENTINEL X100 inhibitor korozji i osadów z kamienia

Zabezpiecza kotły i instalację centralnego ogrzewania przed działaniem kwaśniej, agresywnej wody. Blokuje wytrącanie się kamienia kotłowego.

Inhibitor X100 stabilizuje poziom pH wody.

Ulega ono zaburzeniu w instalacjach, gdzie zastosowano zmiękczanie. Woda nabiera kwaśnego odczynu i staje się agresywna w stosunku do metali, z których została wykonana instalacja. Metale korodują w przyśpieszonym tempie. Dzięki wprowadzeniu do systemu inhibitora reakcja ta ulega znacznemu spowolnieniu.

Sentinel X100 blokuje osadzanie się kamienia kotłowego.

Kamień kotłowy wytrąca się z wody pod wpływem działania temperatury. Osadzając się na ściankach instalacji w znaczący sposób zmniejsza jej wydajność, co przyczynia się do wzrostu kosztów ogrzewania. Nierównomiernie osiadający kamień powoduje dodatkowe naprężenia na powierzchniach. Może to spowodować pęknięcie i awarię kotła oraz wyciek wody z instalacji.

Inhibitor X100 blokuje powstawanie gazów wodorowych

w instalacji, dzięki czemu eliminuje hałas wydobywający się z kotła lub kaloryferów.

Dzięki zastosowaniu inhibitora X100 obniżamy koszty eksploatacji instalacji centralnego ogrzewania oraz przedłużamy jej żywotność. Inhibitor Sentinel X100 jest preparatem zalecanym przez wiodących producentów kotłów (Brotje, Junkers, Unical, Wolf, Viessmann, De Dietrich).

Możemy go stosować do wszystkich rodzajów metali, także aluminium.

Inhibitor X100 jest preparatem bardzo łatwym w użyciu. Wystarczy wprowadzić go do obiegu. Stosujemy go w stężeniu 1%, czyli na 100 litrów wody - 1 litr preparatu.

Przed użyciem inhibitora zalecamy wyczyszczenie instalacji za pomocą preparatów Sentinel X300 lub Sentinel X400.

Aby określić stan chemiczny wody należy użyć zestawu X100 Quick Test. Pozwala on określić czy wymagane jest uzupełnienie inhibitora.

1 litr

Opinie

Napisz opinię

REPA THERM - płynny uszczelniacz + Sentinel X100

REPA THERM - płynny uszczelniacz + Sentinel X100

Płynny uszczelniacz instalacji grzewczej + inhibitor korozji

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij