Zapraszamy do sklepu dla profesjonalistów chemiainstalacyjna.pl

Nowy REPA R200 płynny uszczelniacz + Sentinel X100 Zobacz większe

REPA R200 płynny uszczelniacz + Sentinel X100

Nowy produkt

Uszczelnianie instalacji + inhibitor korozji

Więcej szczegółów

422,00 zł brutto
343,09 zł netto

Więcej informacji

Płynny uszczelniacz Repa R200.


Może być stosowany do wszystkich typów instalacji centralnego ogrzewania niezależnie od materiałów, z których została zbudowana.

Uszczelnia ubytki nawet do 200 litrów na dobę.

Wyjątkiem jest instalacja z wiszącym kotłem gazowym lub termą. W takim przypadku użyć można jedynie uszczelniacza Repa Therm.


W jaki sposób stosować chemiczny uszczelniacz?


Preparat należy dobrze wymieszać, aż do rozpuszczenia się osadu zalegającego na dnie butelki. Wprowadzić do systemu centralnego ogrzewania w dowolnym miejscu. Usunąć filtry siatkowe, otworzyć wszystkie zawory. Odpowietrzyć grzejniki i pompę. Włączyć kocioł, utrzymać temperaturę pracy przez 5 godzin. Zostawić uszczelniacz w obiegu przez 2-4 tygodnie. Po tym czasie należy cały zład usunąć, przepłukać instalację i napełnić świeżą wodą z dodatkiem inhibitora korozji i osadzania kamienia kotłowego – Sentinel X100.


Chemiczny uszczelniacz reaguje z tlenem, dlatego sam znajdzie nieszczelność. W miejscu kontaktu z tlenem utworzy na zewnętrznej części rury krystaliczny korek.


Jedno opakowanie uszczelniacza Repa R200 wystarczy na 200 l. zładu.


Więcej informacji na blogu firmowym http://blog.repatech.pl/

op. 1 litr.

SENTINEL X100 inhibitor korozji i osadów z kamienia

Zabezpiecza kotły i instalację centralnego ogrzewania przed działaniem kwaśniej, agresywnej wody. Blokuje wytrącanie się kamienia kotłowego.

Inhibitor X100 stabilizuje poziom pH wody.

Ulega ono zaburzeniu w instalacjach, gdzie zastosowano zmiękczanie. Woda nabiera kwaśnego odczynu i staje się agresywna w stosunku do metali, z których została wykonana instalacja. Metale korodują w przyśpieszonym tempie. Dzięki wprowadzeniu do systemu inhibitora reakcja ta ulega znacznemu spowolnieniu.

Sentinel X100 blokuje osadzanie się kamienia kotłowego.

Kamień kotłowy wytrąca się z wody pod wpływem działania temperatury. Osadzając się na ściankach instalacji w znaczący sposób zmniejsza jej wydajność, co przyczynia się do wzrostu kosztów ogrzewania. Nierównomiernie osiadający kamień powoduje dodatkowe naprężenia na powierzchniach. Może to spowodować pęknięcie i awarię kotła oraz wyciek wody z instalacji.

Inhibitor X100 blokuje powstawanie gazów wodorowych

w instalacji, dzięki czemu eliminuje hałas wydobywający się z kotła lub kaloryferów.

Dzięki zastosowaniu inhibitora X100 obniżamy koszty eksploatacji instalacji centralnego ogrzewania oraz przedłużamy jej żywotność. Inhibitor Sentinel X100 jest preparatem zalecanym przez wiodących producentów kotłów (Brotje, Junkers, Unical, Wolf, Viessmann, De Dietrich).

Możemy go stosować do wszystkich rodzajów metali, także aluminium.

Inhibitor X100 jest preparatem bardzo łatwym w użyciu. Wystarczy wprowadzić go do obiegu. Stosujemy go w stężeniu 1%, czyli na 100 litrów wody - 1 litr preparatu.

Przed użyciem inhibitora zalecamy wyczyszczenie instalacji za pomocą preparatów Sentinel X300 lub Sentinel X400.

Aby określić stan chemiczny wody należy użyć zestawu X100 Quick Test. Pozwala on określić czy wymagane jest uzupełnienie inhibitora.

1 litr

Opinie

Napisz opinię

REPA R200 płynny uszczelniacz + Sentinel X100

REPA R200 płynny uszczelniacz + Sentinel X100

Uszczelnianie instalacji + inhibitor korozji

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij