Zapraszamy do sklepu dla profesjonalistów chemiainstalacyjna.pl

Uzdatniacz galwaniczny MWD HOME H3/4'' Zobacz większe

Uzdatniacz galwaniczny MWD HOME H3/4'' Energy Water

Nowy produkt

Energy Water. Galwaniczny uzdatniacz wody Mineral Water Doctor.

Więcej szczegółów

842,55 zł brutto
685,00 zł netto

Więcej informacji

Obszary zastosowania

Uzdatniacze mogą być przydatne w następujących lokacjach: instalacje grzewcze, instalacje wodne, chłodnice i klimatyzatory, wymienniki ciepła, kotły, kondensatory, myjnie samochodowe, systemy nawadniające, baseny, sauny, rolnictwo.

Korzyści jakie niesie uzdatniacz galwaniczny

Produkt Energy Water eliminuje kamień, przez co wydłuża żywotność instalacji i podłączonych do niej urządzeń. Dodatkowo oczyszcza rury z już istniejących osadów i zabezpiecza przed ponownym osadzaniem się kamienia oraz korozją. Prowadzi to do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i gazu w podgrzewaczach wody. Uzdatniacz tworzy higieniczne zabezpieczenie na ścianach rur, które zapobiega przedostawaniu się bakterii. Ogranicza proces odkładania się żelaza i manganu w instalacji i zabezpiecza wymienniki ciepła.

Nie wymaga zewnętrznego zasilania, a także serwisu czy specjalistycznego montażu.

Sposób działania

Podczas przepływu wody przez galwaniczny uzdatniacz wody MWD powstaje w nim różnica potencjałów o napięciu 0,7 - 1 Volta. Anoda tytanowo-cynkowa uwalnia do wody jony cynku.

Pod wpływem hydrodynamiki i zmiany temperatury wody, wodorowęglan wapnia - będący główną przyczyną zanieczyszczeń rurociągów - rozkłada się na tlenek węgla i słabo rozpuszczalny węglan wapnia (kalcyt). Tlenek węgla wiąże się z kationami cynku, tworząc węglan cynku, natomiast z krystalizującego się kalcytu powstaje aragonit, który jest wypłukiwany z systemu wodnego.

Wolne aniony cynku łączą się z już osadzonym w instalacji wapniem, doprowadzając do wypłukania go z systemu wodnego. Po usunięciu osadu z kamienia wodnego, na powierzchni rury tworzy się antykorozyjna warstwa ochronna magnetytu.

Specyfikacja

Nazwa Energywater® MWD Home - PN10/45°C SV 3/4"
Maks. temperatura wody: 45 °C
Długość: 215 mm
Średnica: 40 mm
Przepływ minimalny: 0,2 l/min.
Przepływ maksymalny: 28 l/min.
Średnica podłączenia: 3/4"
waga 0,54 kg

Średnica 3/4'': nadaje się do zastosowania w mieszkaniach z licznymi punktami poboru, z własnym przygotowaniem ciepłej wody, w punktach gastronomicznych, kawiarniach, punktach z własnymi pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, zakładach fryzjerskich itp.

Urządzenie jest odpowiednie dla przepływów wody na poziomie 1,7 m3/h (28 litrów na minutę), wymiana urządzenia zalecana po 1500m3 przepłyniętej wody

Opinie

Napisz opinię

Uzdatniacz galwaniczny MWD HOME H3/4'' Energy Water

Uzdatniacz galwaniczny MWD HOME H3/4'' Energy Water

Energy Water. Galwaniczny uzdatniacz wody Mineral Water Doctor.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij