Zapraszamy do sklepu dla profesjonalistów chemiainstalacyjna.pl

Uzdatniacz galwaniczny MWD HOME HT1 Zobacz większe

Uzdatniacz galwaniczny MWD HOME HT1'' Energy Water

Nowy produkt

Energy Water. Galwaniczny uzdatniacz wody Mineral Water Doctor.

Więcej szczegółów

1 832,70 zł brutto
1 490,00 zł netto

Więcej informacji

Obszary zastosowania

Uzdatniacze mogą być przydatne w następujących lokacjach: instalacje grzewcze, instalacje wodne, chłodnice i klimatyzatory, wymienniki ciepła, kotły, kondensatory, myjnie samochodowe, systemy nawadniające, baseny, sauny, rolnictwo.

Korzyści jakie niesie uzdatniacz galwaniczny

Produkt Energy Water eliminuje kamień, przez co wydłuża żywotność instalacji i podłączonych do niej urządzeń. Dodatkowo oczyszcza rury z już istniejących osadów i zabezpiecza przed ponownym osadzaniem się kamienia oraz korozją. Prowadzi to do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i gazu w podgrzewaczach wody. Uzdatniacz tworzy higieniczne zabezpieczenie na ścianach rur, które zapobiega przedostawaniu się bakterii. Ogranicza proces odkładania się żelaza i manganu w instalacji i zabezpiecza wymienniki ciepła.

Nie wymaga zewnętrznego zasilania, a także serwisu czy specjalistycznego montażu.

Sposób działania

Podczas przepływu wody przez galwaniczny uzdatniacz wody MWD powstaje w nim różnica potencjałów o napięciu 0,7 - 1 Volta. Anoda tytanowo-cynkowa uwalnia do wody jony cynku.

Pod wpływem hydrodynamiki i zmiany temperatury wody, wodorowęglan wapnia - będący główną przyczyną zanieczyszczeń rurociągów - rozkłada się na tlenek węgla i słabo rozpuszczalny węglan wapnia (kalcyt). Tlenek węgla wiąże się z kationami cynku, tworząc węglan cynku, natomiast z krystalizującego się kalcytu powstaje aragonit, który jest wypłukiwany z systemu wodnego.

Wolne aniony cynku łączą się z już osadzonym w instalacji wapniem, doprowadzając do wypłukania go z systemu wodnego. Po usunięciu osadu z kamienia wodnego, na powierzchni rury tworzy się antykorozyjna warstwa ochronna magnetytu.

Specyfikacja

Nazwa Energywater® MWD Home - PN16/95°C TUV 1"
Maks. temperatura wody: 95 °C
Długość: 270 mm
Średnica: 45 mm
Przepływ minimalny: 0,2 l/min.
Przepływ maksymalny: 58 l/min.
Średnica podłączenia: 1"

Średnica 1'': nadaje się do wykorzystania w domach rodzinnych z licznymi punktami poboru, w szkołach, mniejszych budynkach administracyjnych, pralniach, restauracjach, myjniach automatycznych

Urządzenie jest odpowiednie dla przepływów wody na poziomie 3,5 m3/h (59 litrów wody na minutę), wymiana urządzenia zalecana po 3000m3 przepłyniętej wody.

Opinie

Napisz opinię

Uzdatniacz galwaniczny MWD HOME HT1'' Energy Water

Uzdatniacz galwaniczny MWD HOME HT1'' Energy Water

Energy Water. Galwaniczny uzdatniacz wody Mineral Water Doctor.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij